Results

4th Cat only
  • 1. Nick Barber - Hart Evolution Racing Team (10 points)
  • 2. Jordan Sewrey - Casp Racing (8 points)
  • 3. Neil Adlem - Andover Wheelers (7 points)
  • 4. Justin Menhenett - Sotonia CC (6 points)
  • 5. Phil Malam - VC Meudon (5 points)
  • 6. Pete Boustred - DHC (4 points)
  • 7. Miles Thomas - Hart Evolution Racing Team (3 points)
  • 8. William Hayes - UK-Biking - Bournemouth Cycleworks - Trek (2 points)
  • 9. Ryan Hawkins - Hoops Velo (1 points)
  • 10. Gary Spicer - VCGH (1 points)
  • 11. Harry Parsons - Sotonia CC
  • 12. Richard Rees - trainSharp Club
  • 13. David Martin - Velo Club Venta
  • 14. Reece Hoare - Velo Club Venta
  • 15. Emyr Griffiths - Racing Club Ravenna
  • 16. Nick Purdy - Army Cycling Union
  • 17. Robert McEwan - Army Cycling Union
  • 18. Mark Grafton - Didcot Phoenix CC
  • 19. David Clarke - London Dynamo
  • 20. James Davenport - Velo Club Venta
E/1/2/3/4
  • 1. Rebecca Carter - Team WNT (10 points)
  • 2. Hannah Kitchen - Amersham Road Cycling Club (8 points)
  • 3. Sarah Hickman - IRIS Race Team (7 points)
  • 4. Lizzy Campbell - IRIS Race Team (6 points)
  • 5. Hollie Dowling - Bike Jockey CC (5 points)
  • 6. Olivia Berry - Dulwich Paragon CC (4 points)
  • 7. Laura Bailey - IRIS Race Team (3 points)
  • 8. Melissa Mills - Sotonia CC (2 points)
  • 9. Donna Lovelock - IRIS Race Team (1 points)
3rd Cat only
  • 1. Tom Budden - Sotonia CC (10 points)
  • 2. Jed Webber - Andover Wheelers (8 points)
  • 3. Benjamin Hames - Sotonia CC (7 points)
  • 4. Russell Speight - Sotonia CC (6 points)
  • 5. Alfie Banks - Catford CC Equipe/Banks (5 points)
  • 6. Tom Stocker - Hargroves-Ridley-Montezuma's (4 points)
  • 7. Kevin Egan - Poole Wheelers (3 points)
  • 8. James Doyle - Unattached (2 points)
  • 9. Philip Godfrey - Sotonia CC (1 points)
  • 10. Darrell Pembroke - GS Vecchi (1 points)
  • 11. Callum McQueen - Pedal Heaven RT
  • 12. Robert Thatcher - Southborough & District Whls
  • 13. James Fox - Velo Club Venta
E/1/2/3
  • 1. Cameron Foster - Team Milton Keynes (10 points)
  • 2. Mike Smith - Nuun-Sigma Sport-London RT (8 points)
  • 3. Patryk Rucki - Skinline Race Club (7 points)
  • 4. Jack Salvidge - Cycleservice Sidmouth (6 points)
  • 5. Joseph Clark - I-Team Cyclists' Club (5 points)
  • 6. Thom Hayward - Velo Club Venta (4 points)
  • 7. Simon Brooks - VC St Raphael (3 points)
  • 8. Darrell Pembroke - GS Vecchi (2 points)
  • 9. Ken Prince - VC Meudon (1 points)